banner seokod.pl

Bimber

Dodano: 13 lat 2 miesiące temu
Po wielu latach przygotowywania bimbru oraz różnych nalewek, likierów oraz win stworzyłem stronę internetową, na której podzieliłem się zgromadzonym dotychczas doświadczeniem. Chciałem jak najlepiej wyjaśnić procesy zachodzące podczas fermentacji, gotowania bimbru oraz dojrzewania doprawianego już alkoholu.

Po wielu przemyśleniach i analizach doszedłem do wniosku że aparatura do bimbru stanowi podstawę w niełatwej drodze do sukcesu jakim bez wątpienia jet uzyskanie najlepszej jakości bimbru. W zakładce "Aparatura do bimbru" przedstawiłem szeroki opis oraz zdjęcia aparatury, wyjaśniłem podstawowe pojęcia jakie zachodzą w kolumnie rektyfikacyjnej.

Przepisy na bimber prawie każdy ma inne jednak ich podstawę niezmiennie od zawsze stanowią te same składniki i zbliżone proporcje: woda, cukier oraz drożdże. Dużo uwagi poświęciłem na przygotowanie bimbru z owoców. Jest to bardziej skomplikowany proces i wymaga o wiele więcej nakładów pracy. Jednak efekty są niemalże proporcjonalne do naszego trudu. Otrzymujemy bowiem najwyższej jakości trunek, którym zachwycimy naszych gości przy różnych okazjach.

Tak więc postanowiłem stworzyć dział, w którym publikuję przepisy na bimber. Starałem się dokładnie wytłumaczyć co? kiedy? trzeba dodać lub wymieszać by powstał dobry zacier a w efekcie bimber. Dodatkowo stronę wzbogacają przepisy na nalewki, które w różnych porach roku możemy przygotować używając oczywiście bimber. Są to nalewka z pigwy, miętówka oraz orzechówka.

Podobne wpisy

Komentarze