banner seokod.pl

Gabinet Psychoterapii Przestrzeń Spotkania

Dodano: 5 miesięcy 3 tygodnie temu
Gabinet Psychoterapii Przestrzeń Spotkania to prywatny gabinet, świadczący usługi psychoterapeutyczne:

- psychoterapię indywidualną

- terapię par i małżeństw

- terapię rodziny. 

Gabinet założyli i prowadzą Iwona i Marcin Ziemniewicz, psychoterapeuci systemowi, stowarzyszeni w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej (WTTS). 

Podejście systemowe, w szczególności jego konstruktywistyczno - narracyjna wersja, której używają terapeuci gabinetu, ze szczególnym szacunkiem i uwagą podchodzi do czegoś, czego sama nazwa może budzić pewne zaskoczenie: do funkcjonalności problemu. Obszarem badań i ciekawości terapeuty jest tutaj nie tyle obszar intrapsychicznej złożoności pacjenta, jak w psychoanalizie, co kontekst - życiowy, sytuacyjny, rodzinny, czy reszcie historyczny, w jakim porusza się klient. Właśnie klient, nie pacjent - ponieważ klienta traktujemy tutaj jak eksperta. To on ma dostęp do mapy, której używa do opisu swojej rzeczywistości i do zasobów, które będą potrzebne do uzyskania stanu, który klient postrzega jako cel terapii. Rolą terapeuty jest tutaj w taki sposób prowadzić rozmowę, aby klient odzyskiwał ten dostęp, zablokowany przez takie czy inne opisy, instrukcje, przekonania, czy nawyki. 

Z parami i rodzinami pracujemy w koterapii, czyli para terapeutów jednocześnie prowadzi rozmowę z parą, czy rodziną klientów. 

Zapraszamy osoby dorosłe, w przypadku problemów z dziećmi i młodzieżą proponujemy terapię rodziny.

Podobne wpisy

Komentarze