banner seokod.pl

Park Zamków Jurajskich - OGRODZIENIEC

Dodano: 13 lat 8 miesięcy temu
Park Zamków Jurajskich w Ogrodzieńcu to niezwykle tajemnicza, pełna wrażeń i emocji wycieczka do magicznego świata warowni i zamków jurajskich, które za czasów swej świetności stanowiły o potędze Królestwa Polskiego broniąc jego granic przed grabieżczymi najazdami. Ów zamki położone były na jednym z największych szlaków handlowych o dumnej
i prestiżowej nazwie Szlak Orlich Gniazd.

Obecnie jednak, po setkach lat, wyniszczających wojnach oraz niestety własnych zaniedbań stały się one niezamieszkałymi i splądrowanymi ruinami.

W naszym Parku Miniatur zobaczą Państwo ponownie wszystkie te zamki i warownie rycerskie tak jak wyglądały ponad 500 lat wcześniej. Odtwarzanie zamków zajęło budowniczym oraz modelarzom rok czasu, podczas którego zbierana była dokumentacja historyczna na podstawie, której później budowano makiety. Dzięki starannej pracy wielu ludzi 19 czerwca 2010 roku oddaliśmy do użytku pierwszy jurajski Park Miniatur w Polsce.


Dodatkową atrakcją Parku są ogromnych rozmiarów repliki średniowiecznych machin zbrojnych, które wspierały prowadzenie wojen w tamtych czasach.

Dla dzieci przygotowaliśmy specjalny kącik o powierzchni 300 metrów kwadratowych, na którym znajdą takie atrakcje jak dmuchany zamek, dmuchaną zjeżdżalnie czy też koniki i huśtawki.

Park Zamków Jurajskich - Ogrodzieniec Zaprasza!
Kategorie: Wycieczki

Podobne wpisy

Komentarze

Park Zamków Jurajskich - OGRODZIENIEC
Adres strony:
Wyświetleń:
969
Wizyt:
874
Kliknięć:
19
CTR:
2.17%